SMARTX Partners

מה זה Mobile Management?

XenMobile  הוא הדור הבא לניהול התקנים ניידים מבית Citrix. עד לאחרונה, היו מקובלות שתי גישות למענה על דרישות המשתמשים לניידות. הראשונה היא ניהול מאובטח כולל של ההתקן הנייד, האפליקציות והמידע המאוחסנים בו במערך סבוך של עדכונים. גישה זו הערימה על הארגון ומשתמשיו קשיים תפעוליים וניהוליים. הגישה השנייה אילצה את המשתמשים, מטעמי אבטחת מידע, לשאת מכשירים ניידים נפרדים למטרות שונות.

נוצר הצורך בגישה משולבת שתאפשר פרודוקטיביות ויעילות לעובד, תוך מתן מענה מלא לדרישות אבטחה וניהול ועדכון מרוכז של מידע ויישומים.

XenMobile הוא פתרון מקיף לניהול התקנים ניידים, אפליקציות ומידע. למשתמשים גישת SSO לכל אפליקציות ה SaaS, וה Windows מתוך Unified corporate app store הכוללת אימייל ארגוני, דפדפן, שיתוף מידע ואפליקציות תמיכה. מערך ה IT מקבל יכולות ניהול נרחבות על ההתקן הנייד עם יכולת לקונפיגורציה, אבטחה, provisioning ותמיכה. פרישה גמישה של הפתרון מאפשרת ל IT לבחור אם לנהל את XenMobile בענן או on premise.

כאשר עובד חדש מצטרף עם המכשיר הנייד שלו לתוך סביבת הארגון, באפשרות הארגון לשגר מידע ויישומים לתוך המכשיר באופן אוטומטי. בכלל זה יישומי blacklist  ו- whitelist, זיהוי והגנה מפני מכשיר אבוד או תקול וכן, האפשרות למחוק באופן מלא או סלקטיבי מידע מתוך מכשיר עם התעורר הצורך.

 XenMobile תומך בכל מערכת הפעלה ניידת נפוצה הנמצאת בשימוש כיום ועל כן מאפשר למשתמשים לבחור את ההתקן הנייד שלהם ללא מגבלות.

כמו כן, חברת Citrix זיהתה היטב את הצורך הארגוני לניהול התקנים ניידים כמרכיב מפתח לסביבת עבודה מאובטחת ושלמה. לטובת מטרה זו מוצעים מוצרי- תוסף מבית Citrix בדמות worxmailWorxWeb ו- ShareFile. מטרת מוצרים אלו לאפשר לארגונים גישה מאובטחת ובטוחה לתכתובת המיילים, לאינטרנט וכן החלפת מסמכים באופן מאובטח.

היתרון הייחודי של הפתרון למובייל מבית Citrix לעומת המתחרים הוא השילוב של  ShareFile Mobile Apps

יישום זה מאפשר גישה למידע ולקבצים מכל מכשיר, בכל שעה ומכל מיקום וכך המידע הארגוני זמין תמידית. ההתאמה של ShareFile למובייל עוצבה כך שתתמוך בקצב המהיר של תרבות הארגון. כך, ניתן בקלות לגשת אל המידע, לחלוק קבצים לבקש אותם מעמיתים ואף לעדכן הרשאות על קבצים ותיקיות מרחוק. ShareFile מצפין את המידע באופן רציף, ופרמטרים מותאמים לאבטחת התקנים ניידים ישמרו על המידע מוגן.

XenMobile אינו מגביל שימוש ביישומים מקומיים, ומאפשר שימוש סדיר בהם, כך שניתן להמשיך לחלוק בהם ברמה הארגונית (יומנים, אנשי קשר, מידע) מבלי להתפשר על איכות חוויית המשתמש.

ארגונים בכל היקף ותחום כבר מודעים ליתרונות שמציעה Citrix בתחום ה Mobile Management והנושא מוצב גבוה בסדרי העדיפויות של ה IT.

בתחילה, נעשה מהלך אסטרטגי לעבר ניהול ההתקנים הניידים (MDM). פלטפורמת הניהול XenMobile MDM מבית Citrix משלבת אחסון מאובטח, VDI, ו Load Balancing. כעת, מתרחב המהלך על מנת לתת מענה לתחום היישומים.

נוסף לנוחות המשתמש, ארגונים רבים מעוניינים לראות כי המעבר ל MAM מניב להתייעלות עסקית. יכולות ניהול המידע החדשות המוענקות על ידי יישומים ארגוניים מקנות לעסקים דרכים חדשות לנצל נתונים ארגוניים וכך להשיג יעילות תפעולית גבוהה יותר. אפליקציות מובייל פנים-ארגוניות וניהול מידע נייד הפכו לערוץ חדש להתנהלות עסקית.

היכולות  של MAM ב XenMobile  מאפשרות ניהול מלא, אבטחה ושליטה על יישומים ניידים מקומיים, תוך הפרדה בין יישומים ונתונים ארגוניים ובין יישומים ונתונים אישיים שבמכשיר הנייד של המשתמש. כך מתאפשר למנהל המערכת לייצר הגדרות אבטחה מקיפות לכל אפליקציה בקורלציה עם מדיניות הארגון, בכלל זה DLP, היכולת לנעול את התקן מרחוק, למחוק ממנו מידע ולהצפין יישומים ונתונים. גישה זו מועדפת ונחשבת לעיתים מוצלחת יותר לניהול סביבות BYOD שכן הארגונים צריכים רק לדאוג לאבטחת היישומים והמידע המנוהלים על ידם.

תרצו ללמוד אודות פתרון הוירטואליזציה האופטימלי לארגונכם?

לקבלת הצעה ממומחי סמרטאיקס צרו קשר